• EN Hotel Aktywnosc

Aktywność

Tatry to wymarzone miejsce do aktywnego spędzania czasu. Mieszkając w EN Hotelu całe mnóstwo możliwości masz na wyciągnięcie ręki. Znajdujemy się tuż przy nartostradzie, na szlaku prowadzącym na Myślenickie Turnie. To idealna lokalizacja, aby wyruszyć na szlaki piesze, skiturowe oraz rowerowe. Ścieżki mają zróżnicowane poziomy trudności, każdy znajdzie u nas aktywności dostosowane do swoich możliwości.

Aktywność

AKTYWNOŚCI DOSTĘPNE W OKOLICY

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

EN Hotel znajduje się zaledwie 100 m od kolejki na Kasprowy Wierch. Daje to komfort korzystania z nart bez utraty cennego czasu na dojazd czy szukanie miejsca parkingowego. Sprzętem również nie musisz się martwić – wypożyczymy go dla Ciebie. Jeżeli natomiast masz już swój sprzęt – przechowamy go w naszej narciarni. Do dyspozycji naszych gości są trasy narciarskie naśnieżane całkowicie naturalnie, co jest nie lada rzadkością. Trasa Goryczkowa (1770 m) i Gąsienicowa (1200 m) to naszym zdaniem dwie obowiązkowe pozycje dla każdego narciarza. Po całym dniu jazdy zjedziesz pod drzwi do EN Hotelu bez odpinania nart!

NARCIARSTWO SKITUROWE

Trudno wyobrazić sobie sport o bardziej wyjątkowych doznaniach estetycznych od wędrówek narciarskich górskimi szlakami i jazdy wybranymi przez siebie stokami. Zamiast muzyki i hałasu na stoku – wokół Ciebie są tylko góry i błoga cisza. Na skiturową przygodę możesz wyruszyć bezpośrednio z hotelu. Zaprzyjaźnieni instruktorzy i przewodnicy ze Skitourowe Zakopane zapoznają Cię z technikami narciarstwa oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w wyższych partiach Tatr. Możemy również wypożyczyć dla Ciebie niezbędny sprzęt.

NARCIARSTWO BIEGOWE

Rumiane policzki, puszysty śnieg i wiatr przyjemnie świszczący w uszach podczas zjazdów z górki. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy na myśl o biegowych wyprawach. Czeka na Ciebie całe mnóstwo tras, dostępne dla gości En Hotelu są również te w okolicach Wielkiej Krokwi oraz w Kościelisku. W bliskim sąsiedztwie EN Hotelu znajduje się Centralny Ośrodek Sportu, gdzie miłośnicy biegówek mogą korzystać z profesjonalnie przygotowanych tras również wieczorem – przy sztucznym oświetleniu.

SPACERY

Tatry to idealne miejsce na regenerację. Góry mają zbawienny wpływ na zdrowie – nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Znajdują się tu rozbudowane sieci schronisk, dróg i ścieżek, które pozwalają osobom mniej doświadczonym w sportach zimowych czy o niższym progu zmęczenia, zakosztować piękna Tatr podczas spaceru lub krótkiej wycieczki o niskim stopniu trudności. Na część szlaków trafisz bezpośrednio z EN Hotelu!

BIEGANIE

Ze względu na umiejscowienie tras na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego – w okolicach EN Hotelu można biegać wśród pięknej górskiej przyrody. Jogging jest tu ambitny, ale też dający wielką satysfakcję i niezwykle widowiskowy. Dzięki zróżnicowaniu stopnia trudności i dystansów biegi w Tatrach zachęcają zarówno najlepszych zawodowców, jaki i amatorów. Startując z EN Hotelu mamy do wyboru kilka interesujących od samego początku kierunków, takich jak Nosal, Kasprowy Wierch czy Hala Kondratowa przez Kalatówki. Dzięki dużej wysokości nad poziomem morza trening jest wydajniejszy. W bezpośrednim sąsiedztwie EN Hotelu znajduje się również Centralny Ośrodek Sportu, który dysponuje profesjonalnym stadionem z nawierzchnią tartanową.

WSPINACZKA

Pokonywanie słabości i przekraczanie własnych granic w Tatrach to najlepsze sposoby kształtowania charakteru. Usytuowanie EN Hotelu daje niesamowite możliwości w tym zakresie. Wspinaczka górska wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz siły, dlatego jest to sport dla wytrwałych i dobrze przygotowanych. Otoczeni górskim krajobrazem, mamy cały wachlarz możliwości wspinaczkowych – zarówno zimą, jak i latem. Nasi zaprzyjaźnieni przewodnicy górscy chętnie pokażą Ci góry od zupełnie nowej strony.

ROWERY

Podhale skrywa całe mnóstwo propozycji dla fanów rowerów górskich, e-bike’ów oraz rowerów szosowych. Bezpośrednio w Kuźnicach bierze swój początek kilka tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Ekipa JoyRide Zakopane chętnie zapewni profesjonalny sprzęt oraz zadba, aby emocje były na odpowiednio wysokim poziomie. Droga pod Reglami, Kalatówki, Dolina Chochołowska to tylko niektóre malownicze okolice w Tatrach, które można zwiedzić podczas wycieczek rowerowych. Pamiętaj, że na szlakach udostępnionych dla rowerów obowiązuje bezwzględne pierwszeństwo ruchu pieszego.

JOGA

Człowiek jest nierozerwalnie związany z naturą od początku dziejów. Chociaż obecnie życie codzienne opanowała praca biurowa i nadmierne dawki cyfrowej rzeczywistości, to naturalne wzorce nie zniknęły. We wnętrzach EN Hotelu i w jego otoczeniu znajdziemy to, co naturalne i prawdziwe. Przejrzyste powietrze, krystalicznie czysta woda, zielone drzewa i słońce tworzą idealne warunki do praktykowania jogi i medytacji w otoczeniu przyrody.